Wybory do Sejmu i Senatu RP za nami. Znamy już wyniki, których jednych cieszą, innym psują humor. Na krajowej scenie politycznej dojdzie, jak to po wyborach, do pewnych zmian.

Wybory za namiA czy pamiętamy wybory w Szczytnie sprzed 4 lat? Godziny głosowania były te same – czyli między 7.00 a 21.00. W niedzielę 25 października 2015 r. mieliśmy jednak więcej lokali wyborczych, bo 24 zamiast obecnych 20. Siłą rzeczy niektóre obiekty, w których głosowano, straciły taką funkcję. Tak stało się np. ze zlikwidowanym Gimnazjum nr 1 (fot. 1), będącym siedzibą aż dwóch komisji. Pojawiły się nowe siedziby, jak Urząd Miejski czy przedszkole na końcu ul. Władysława IV. Część obiektów zmieniła swoją nazwę. I tak budynek Gimnazjum nr 2 został przypisany Szkole Podstawowej nr 6, a Areszt Śledczy stał się po przekształceniach Oddziałem Zamkniętym Aresztu Śledczego w Olsztynie. Większa liczba lokali (11) była przystosowana do przyjęcia osób niepełnosprawnych (10 takich miejsc przed 4 laty). Niektórzy mieli swój lokal pod nosem, inni, choć lokal pod nosem, czyli za ogrodzeniem czy po drugiej stronie ulicy mieli również, nie był on ich. Należało się wtedy wybrać samochodem bądź udać na dłuższy spacer - takie były wyznaczone granice obwodów. Kto inny ponadto władał Szczytnem i podpisywał przedwyborcze obwieszczenia. Przed 4 laty była to Danuta Górska, teraz podpisy składał Krzysztof Mańkowski. Zmiany widzieliśmy również na ulicach. Przed czterema laty walczono o miejsce na tablicach i słupach ogłoszeniowych. Teraz były one nie do końca wykorzystane (fot. 2), przez znaczną część kampanii wręcz puste. Kandydaci spoglądali na swoich wyborców głównie z większych i mniejszych banerów umieszczanych w trochę innych miejscach.

DRZEWNA PRZYTULANKI

„Przytul się do drzewa” – z tym hasłem od paru ładnych lat możemy się co pewien czas zetknąć w rozmaitych mediach. Widoki z fot. 3 nie są ilustracją jakiegoś zjazdu szaleńców. Mają uświadamiać, że przytulanie się do pni dębów, brzóz, jarzębin czy kasztanowców korzystnie wpływa na nasze samopoczucie, pobudza krążenie,  ożywia intelekt czy  uwalnia od nałogów.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.